EP u futsalu: Bosna i Hercegovina poražena od Gruzije nakon preokreta

by nedim
| 20:28

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Gruzije u meču drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva.

Gruzija je nakon preokreta slavila sa 2:1 i prošla direktno u četvrtfinale, dok je BiH bez bodova i pred ispadanjem je već u grupnoj fazi takmičenja.

BiH je povela pogotkom Kahvedžića u 6. minuti. Zmajevi su poslije vodećeg gola imali nekoliko odličnih prilika da uduplaju prednost, ali golman Gruzije Kupatadze imao je svoj dan.

Selekcija Gruzije sa plejadom Brazilaca u svom timu preokrenula je rezultat.

Izjednačili su golom Talesa u 25. minuti, a do gola vrijednog plasmana u četvrtfinale stigli preko Brancoa u 28. minuti.

Bosna i Hercegovina i Gruzija debitanti su na Evropskom prvenstvu. Gruzijci su već u prvom nastupu na smotri najboljih napravili veliki uspjeh i plasirali se u četvrtfinale.

Španija večeras igra protiv Azerbejdžana i sve osim pobjede Crvene furije bila bi senzacija.

BiH posljednji meč na prvenstvu igra u subotu sa selekcijom Azerbejdžana.