Svjetski kup: Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat u historiji bh. skijanja

by nedim
| 13:43

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 18. mjesto u superveleslalomu u Sent Moritcu, što je njen najbolji rezultat u okviru Svjetskog kupa. Također, to je najbolji rezultat u historiji bh. skijanja u Svjetskom kupu.

Utrku je završila s vremenom 59.41, odnosno 1,6 sekundi sporije od pobjednice, Italijanke Federike Brignone (Federica).

Drugo mjesto osvojila je također Italijanka, Elena Kurtoni (Curtoni) koja je za Brignone zakasnila 11 stotinki, dok je trećeplasirana bila Amerikanka Mikaela Šifrin (Shiffrin).

Utrku je obilježio težak pad Lare Gut-Behrami. Ona je pri velikoj brzini izletjela sa staze i završila u zaštitnoj ogradi.