Predsjednik NSRS-a Nedeljko Čubrilović najavio je svoje odsustvo i odredio ko će, dok njega nema obavljati, funkciju prvog čovjeka najvišeg zakonodavnog organa u RS-u.
Čubrilović je ovo saopštio najbližim saradnicima, navodeći da ga neće biti dva mjeseca.
Kako sazanajemo dužnost predsjednika preuzeće potpredsjednica Narodne skupštine Republike Srpske Željka Stojičić iz SNSD-a.
U javnosti nisu poznati pravi razlozi odsustva predsjednika NSRS, koji će se,, kako saznajemo, pravdati njegovim zdravstvenim problemima.