DSO Promus

FK Sloboda: Sadiković u Hrvatskoj startao pobjedom, danas u finalu sa Olimpicom

3006 sadikovicFK Sloboda je svoju prvu pripremnu utakmicu uoči nove sezone odigrala jučer u Ruščici kod Slavonskog Broda, gdje su sklopu memorijalnog turnira „Zvonko Mikolčevi“ slavili protiv Cibalije.

Denis Sadiković je protiv Cibalije izveo sljedećih 11: Fejzić, Mitrović, Salihović, Mehanović, Efendić, Šećerović, Halilović, Vidović, J. Mujkić, Sarić, Haračić.

Prvo poluvrijeme je okončano rezulatskom prednošću Vinkovčana, a u drugom dijelu meča Sadiković je napravio dosta izmjena, što je urodilo plodom jer je Jusufbašić donio poravnanje na 1:1.

U 87. minuti susreta Musić je fauliran u šesnaestercu Cibalije, sudija svira penal, a Musić, suprotno nepisanim fudbalskim pravilima, šutira sa 11 metara i Slobodi donovi preokret i vodstvo 2:1.

Do kraja utakmice Crveno - crni su sačuvali prednost, te će danas sa početkom od 20:00 sati igrati finalni meč za prvo mjesto. Protivnik je sarajevski Olimpic koji je do finala došao pobjedom nad Marsonijom nakon uspješnijeg izvođenja penala.