IZ FK Sloboda tvrde: Holanđanin Jimmy Floyd Hasselbaink mogući je Ćirin nasljednik!

1406 hasselbankNakon promocije u Premijer ligu BiH i velikog rezultatskog uspjeha koji je napravio Miroslav Blažević, domaći navijači bi na Tušnju u narednoj sezoni mogli gledati još jedno veliko svjetsko fudbalsko ime – piše FK Sloboda.ba.

Naime, vrlo blizu preuzimanja Crveno - crnih je Jimmy Floyd Hasselbaink!

Legendarni holandski golgeter nakon sjajne igračke karijere, trenerski posao je započeo u Nottingham Forestu, a prošle sezone bio je šef struke belgijskog drugoligaša Royal Antwerpa.

Predsjednik našeg kluba Azmir Husić prvu rundu pregovora obavio je sa Hasselbainkom prošle sedmice u Los Anđelesu, da bi Saša Vugdalić u Londonu jučer ponovo razgovarao sa planetarno poznatom zvijezdom svjetskog fudbala.

"Iako sam prilično daleko, non - stop sam u kontaktima sa ljudima u Klubu. Mislim da smo sa gospodinom Blaževićem napravili veliki iskorak, a ukoliko se dogovorimo sa Hasselbainkom, to bi bio novi korak ka evropskoj Slobodi. Nadam se da će me u ovome pratiti vodstvo grada i grad Tuzla, a ja nikada neću odustati od pravljenja evropske Slobode", poručio je Azmir Husić koji je trenutno u Brazilu gdje će bodriti naše Zmajeve:

"Nadam se da će nam svima ovaj vikend biti sladak i da ćemo dobiti Argentince!".

Da su vrlo blizu finalizacije dogovora govori i to da će se Jimmy Floyd Hasselbaink pojaviti u Tuzli krajem sljedeće sedmice, najvjerovatnije u četvrtak, te lično razgledati grad i pogledati u kakvim uslovima se radi u našem Klubu.

"Veoma sam zainteresovan za ovaj projekat u Bosni. Mladi predsjednik Husić je na mene ostavio veliki utisak", poručio je iz Londona Hasselbaink.

Jimmy Floyd Hasselbaink rođen je u Paramaribu (Surinam) 27. marta 1972. godine. Svoju bogatu igračku karijeru započeo je u Telstaru, a zatim igrao za AZ, Leeds, Atletico Madrid, Chelsea...

Karijeru vrhunskog napadača okončao je u Cardiffu (2007/08) nakon čega se okrenuo trenerskom pozivu. Za reprezentaciju Holandije odigrao je 23 utakmice i postigao devet golova.

(TI/fksloboda.ba)

farah baner

futura toneri veliki

biznis veliki

 

level baner

@ig_tuzla Pratite nas

LOGO FOOTER

Gradski informator - Tuzla na dlanu