Povodom 22. maja, Dana policije Tuzlanskog kantona, danas će u Lukavcu biti upriličen svečani program obilježavanja ovog značajnog datuma uz prisustvo policijskih službenika, predstavnika institucija i građana.
Program počinje u jutarnjim satima polaskom ešalona vozila i jedinica policije ulicom 25. novembar prema Trgu slobode, gdje je planirano polaganje cvijeća i odavanje počasti. Nakon toga bit će održan svečani defile kroz grad do Trga Bremena, gdje će pripadnici Jedinice policije za specijalnu podršku izvesti pokaznu vježbu.
Građani će imati priliku prisustvovati i prezentaciji policijske opreme ispred Centra za kulturu Lukavac, dok je svečana akademija planirana u prijepodnevnim satima.
Iz Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona – Uprave policije saopćeno je da će tokom obilježavanja Dana policije na snazi biti privremena izmjena režima saobraćaja u više gradskih ulica, među kojima su Patriotske lige, Trg slobode, Branilaca Bosne, Redžepa ef. Muminhodžića i Titova ulica.
Također je navedeno da će sve aktivnosti biti realizovane uz pojačane sigurnosne mjere kako bi manifestacija protekla bez problema i u sigurnom okruženju.
Građani su obaviješteni i da će pokazna vježba Jedinice policije za specijalnu podršku trajati nekoliko minuta uz upotrebu zvučnih efekata, te da nema razloga za zabrinutost ili uznemirenost.
