Policijska stanica Sapna zaprimila je 6. novembra 2025. godine u 14:20 sati dojavu da jedan od nastavnika Osnovne škole u Sapni prijeti učenicima. Nakon prijave, policijski službenici odmah su izašli na teren, osigurali objekat i zaštitili učenike.
Nastavniku je na licu mjesta ukazana hitna medicinska pomoć, nakon čega je prevezen u Službu hitne medicinske pomoći Sapna, a potom u Univerzitetski klinički centar Tuzla, gdje je zadržan na liječenju.
Po nalogu dežurnog kantonalnog tužioca, istražitelji Odjeljenja kriminalističke policije Policijske uprave Kalesija poduzeli su sve potrebne mjere i radnje radi dokumentovanja događaja. Nakon završetka istrage, Kantonalnom tužilaštvu Tuzlanskog kantona bit će dostavljen izvještaj o cijelom slučaju.
